W trosce o pacjentów

   
Katowice 19.01.06r.
       
    Szanowny Pan
Piotr Uszok
Prezydent Miasta Katowice

 

Od pierwszego lutego mają obowiązywać podwyższone o sto procent stawki czynszu w niepublicznych przychodniach zdrowia prowadzonych przez spółki pracownicze.
Uważam, że podwyżka stanie na przeszkodzie w rozwoju tych placówek. Niepubliczne przychodnie zdrowia muszą inwestować w remonty najczęściej starych budynków, by sprostać wzrastającym wymaganiom SANEPID-u. Niespełnienie żądań SANEPID-u nie pozwala na poszerzenie działalności o nowe specjalności lekarskie, ogranicza więc możliwość leczenia pacjentów.


Proszę Pana Prezydenta o rezygnację z planowanych podwyżek i utrzymanie dotychczasowej stawki 2,72 grosze. Tym bardziej, że w innych miastach, np. Gliwicach czynsz dla takich placówek wynosi jeden złoty, a w Gdańsku dziesięć groszy za metr kwadratowy.


Niezrozumiała jest także decyzja o zakazie podnajmu innym podmiotom przez niepubliczne przychodnie wolnych pomieszczeń. w innych miastach takiego zakazu nie ma, a pieniądze uzyskiwane z wynajmu przychodnie muszą inwestować w rozwój swojej placówki.

Z poważaniem

podpis

 
interpelacje | odpowiedź na interpelację
   

Copyright © 2006 Andrzej Zydorowicz. Design by 3ga.pl Projektowanie stron www.